Nieuws

Geregistreerde Schuld Regeling

02 november 2021
Kamervragen aan de staatssecretaris van SZW door mevrouw Hülya Kat van D66

Mevrouw Hülya Kat (D66) nam als eerste landelijke politica het whitepaper Geregistreerde Schuld Regeling in ontvangst en stelde daar recent Kamervragen over aan de Staatssecretaris van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Op initiatief van Syncasso Gerechtsdeurwaarders is in samenwerking met een ervaringsdeskundige van Movisie en de Hogeschool van Arnhem en Nijmegen onderzoek gedaan naar de mogelijkheden om de kosten van gerechtelijke incasso te beperken. In het whitepaper Geregistreerde Schuld Regeling wordt een voorstel gepresenteerd om eerlijker schulden op te lossen. Onnodige kosten, escalatie en stress voor de burger met schulden worden hierdoor voorkomen. Naar verwachting beantwoord de Staatssecretaris de vragen in het Armoede en Schulden commissiedebat op 11 november.

Mevrouw Kat stelde de volgende vragen aan de Staatssecretaris:

1. Bent u bekend met het artikel ‘Geregistreerde Schuld Regeling ontvangen’?[1]

2. Bent u het eens met de schrijvers van het artikel dat er momenteel onnodige kosten worden gemaakt door herhaaldelijke beslaglegging, die voor de rekening komen van de schuldenaar?

3. Bent u het ermee eens dat deze kosten zoveel mogelijk voorkomen moeten worden en dat zowel schuldeisers als de schuldenaar baat bij overzicht hebben over alle lopende beslagleggingen?

4. Wat is uw reactie op het voorstel van de geregistreerde schuldenregeling en welke potentiele nadelen en/of risico’s ziet u?

5. Ziet u extra risico’s op fraude en negatieve effecten voor de rechtsbescherming van de schuldenaar vanwege het wegvallen van de rol van de rechter?

6. Is er een wetswijziging nodig om dit voorstel te realiseren en zo ja, welke?

7. Welke overige maatregelen ziet u om kosten voor de schuldenaar te reduceren en overzicht te creëren?

8. Hoe staat u tegenover het systeem van centrale beslagregistratie zoals in België gangbaar is, waar gerechtsdeurwaarders zonder tussenkomst van een rechter een betalingsbevel kunnen uitvaardigen?

9. Wat zijn de voor- en nadelen van dit systeem in België ten opzichte van het huidige stelsel in Nederland en whitepaper “Een geregistreerde schuldregeling door de gerechtsdeurwaarder”?

10. Zijn er overige voorbeelden bekend vanuit het buitenland waar men erin geslaagd is om de kosten bij beslaglegging te verlagen?

11. Bent u bereid om deze vragen te beantwoorden voor het commissiedebat Armoede- en Schulden van 11 november 2021?

[1] Syncasso, 2 september 2021, ‘Geregistreerde Schuld regeling ontvangen‘.

Gerelateerde nieuwsberichten

28 april 2026

Groei begint met samenwerken

Incasso draait al lang niet meer alleen om innen. Het draait ook om begrijpen, meedenken en op tijd de juiste stappen zetten. Als relatiemanager bij Syncasso zie ik dagelijks hoe belangrijk dat is. Ik spreek opdrachtgevers, volg dossiers en zie hoe maatschappelijke ontwikkelingen direct doorwerken in de praktijk.

Lees meer over: Groei begint met samenwerken
13 april 2026

Goed klantcontact betekent minder praten én meer luisteren

Deze week is het de Nationale Klantcontact Week, hét moment om stil te staan bij het werk van onze klantcontactcollega’s. Want juist zij maken dagelijks het verschil voor mensen die te maken hebben met betalingsproblemen.

Lees meer over: Goed klantcontact betekent minder praten én meer luisteren
07 april 2026

De koffiepauze: maak kennis met Yolanda Kemperman!

In onze maandelijkse interviewserie stellen we u graag voor aan de mensen achter Syncasso. Wat motiveert hen, hoe ziet hun werk eruit en wat doen ze graag buiten werktijd? Deze maand ontmoeten we Yolanda Kemperman, die al 33 jaar bij Syncasso werkt.

Lees meer over: De koffiepauze: maak kennis met Yolanda Kemperman!
26 maart 2026

Samen werken aan duurzame oplossingen voor waterbedrijven

In mijn rol als relatiemanager bij Syncasso werk ik dagelijks samen met waterbedrijven aan een vraagstuk dat om zorgvuldigheid, betrouwbaarheid en maatwerk vraagt. Het gaat daarbij niet alleen om openstaande rekeningen, maar vooral om de manier waarop je als organisatie omgaat met debiteurklanten in een sector met een duidelijke maatschappelijke verantwoordelijkheid.

Lees meer over: Samen werken aan duurzame oplossingen voor waterbedrijven
24 maart 2026

Jaarcongres Schuldenketen 2026

Met dit jaarcongres willen we het werkveld, bewindslieden en politiek inspireren over een geïntegreerde aanpak van de schulden- en invorderingsproblematiek. Gerenommeerde sprekers vanuit wetenschap en praktijk, van zowel binnen als buiten de invorderings- en schuldhulpbranche, delen hun visies.

Lees meer over: Jaarcongres Schuldenketen 2026
17 maart 2026

Samen bouwen aan een (mede)menselijker schuldenstelsel

In gesprek met Sylvia de Bruijn van Purpose over het sociaal incasseren en het Collectief AfbetalingsPlan. Hoe zorg je ervoor dat mensen met schulden niet verder vastlopen, maar juist perspectief krijgen? En welke rol kunnen gerechtsdeurwaarders, schuldeisers en maatschappelijke organisaties daarin spelen?

Lees meer over: Samen bouwen aan een (mede)menselijker schuldenstelsel
12 maart 2026

Samen sterker voor jongeren met geldzorgen

Van 23 t/m 27 maart is de Week van het Geld. Dit jaar gaat het over het thema geldsprookjes: overtuigingen over geld die vaak anders uitpakken dan ze lijken. Tijdens deze week verzorgen verschillende Syncasso-collega’s geldlessen voor leerlingen op basisscholen en in het middelbaar onderwijs.

Lees meer over: Samen sterker voor jongeren met geldzorgen
05 maart 2026

Het is weer tijd voor De Koffiepauze!

Deze maand maken we kennis met Nanda Bicker: vier jaar bij Syncasso, maar al meer dan een kwart eeuw actief in de deurwaardersbranche. Ze vertelt over haar carrière, haar drive als teamleider én de dingen die haar buiten het werk blij maken.

Lees meer over: Het is weer tijd voor De Koffiepauze!
03 maart 2026

Meer dan hulp aanbieden: realisme en verantwoordelijkheid in het oplossen van schulden

Wie dagelijks werkt met mensen met schulden, ziet dat gedrag, motivatie en feitelijke mogelijkheden in de weg kunnen staan voor het aanbieden, en aannemen, van hulp.

Lees meer over: Meer dan hulp aanbieden: realisme en verantwoordelijkheid in het oplossen van schulden
Feedback