Nieuws

Syncasso waarschuwt MKB en consument voor valse aanmaningen

13 juni 2016

Syncasso waarschuwt MKB en consument voor valse aanmaningen

Spookaanmaningen verstuurd uit naam van deurwaarders- en incassobureau

Amsterdam, 13 juni 2016 – Syncasso waarschuwt MKB-ondernemers en consumenten voor valse aanmaningen, die afkomstig lijken te zijn van het deurwaarders- en incassobureau. Vandaag werd bij het deurwaarders- en incassobureau bekend dat er spookaanmaningen in omloop zijn waarbij uit naam van Syncasso vorderingen worden geïnd voor Domeinregistratie Nederland.

Paul Otter, Gerechtsdeurwaarder en Chief Commercial Officer (CCO) bij Syncasso over de valse aanmaning: “Deze aanmaningen zijn niet van Syncasso. Wij adviseren ondernemers en consumenten hier niet op in te gaan en vinden deze actie zeer verwerpelijk. Syncasso zou nooit vragen om een betaling te doen in bitcoins en dat is wel het geval bij de valse aanmaning. Iets om alert op te zijn voordat er een online betaling wordt gedaan.” Otter benadrukt dat thans maatregelen zijn genomen om het MKB en de consument te informeren over dit voorval. Syncasso roept ontvangers van een aanmaning op om deze bij enige twijfel te laten verifiëren door een e-mail te sturen naar communicatie@syncasso.nl. Ook is een voorbeeld van de valse aanmaning te bekijken via www.syncasso.nl/valse-aanmaning.

Spookaanmaning strafbaar

Acquisitiefraude tegen ondernemers wordt binnenkort strafbaar. De Eerste Kamer heeft daartoe in januari 2016 een nieuwe wet aangenomen. Deze wet beschermt de ondernemer tegen acquisitiefraude en oneerlijke handelspraktijken zoals spookfacturen. Volgens Otter mag de nieuwe wet zo snel mogelijk ingaan. “Spookfacturen en nu dus ook spookaanmaningen zorgen voor forse overlast en kosten het MKB jaarlijks miljoenen euro’s. Het is dan ook cruciaal dat deze manier van fraude zo spoedig mogelijk wordt aangepakt.”

Over Syncasso

Syncasso zet de nieuwe norm in de wereld van incasso- en gerechtsdeurwaarders. De organisatie staat voor innovatief incasseren en bovengemiddeld resultaat. Met de merkbelofte ‘We cash. We care.’ kiest Syncasso voor een motiverende en persoonsgerichte benadering van alle debiteuren. Kernwaarden van de incasso- en deurwaardersorganisatie zijn (be)grip, verbinden en overtreffen. Communicatieprofielen, verhaalscore en wetenschappelijke kennis van gedragsbeïnvloeding daarvoor de basis.

De 350 medewerkers van Syncasso verzorgen vanuit zes vestigingen in Leeuwarden, Utrecht, Amsterdam, Arnhem, Eindhoven en Rotterdam in heel Nederland alle minnelijke en gerechtelijke incassowerkzaamheden. Syncasso heeft specialisaties in onder andere de advocatuur, finance, zorg en huur. Daarnaast werkt de organisatie voor veel (groot)zakelijke bedrijven en overheden.

Gerelateerde nieuwsberichten

22 juli 2025

Interview met Ronnie van der Geize

Elke maand nemen we een kijkje achter de schermen bij Syncasso en leert u onze collega’s beter kennen. Wat doen ze, wat motiveert hen en waar houden ze zich buiten het werk mee bezig? Deze keer spreken we met Ronnie van der Geize, medewerker Kwaliteit, Compliance en Legal bij Syncasso.

Lees meer over: Interview met Ronnie van der Geize
17 juli 2025

Interview met Hugo Hassing – Business analist bij Syncasso

Elke maand nemen we u mee achter de schermen bij Syncasso en laten we zien wie onze collega’s zijn. Wat drijft hen in hun werk? Waar halen ze energie uit? En wat doen ze graag in hun vrije tijd? Deze maand maken we kennis met Hugo Hassing, business analist bij Syncasso.

Lees meer over: Interview met Hugo Hassing – Business analist bij Syncasso
15 juli 2025

De Syncasso Dialoog – Aflevering 3 met met Arjan Vliegenthart

In deze 3e aflevering van de Syncasso podcast gaat onze CEO Michaël Brouwer in gesprek met Arjan Vliegenthart, directeur van het Nibud, over financiële kwetsbaarheid in Nederland.

Lees meer over: De Syncasso Dialoog – Aflevering 3 met met Arjan Vliegenthart
02 juli 2025

Sabine van den Boogaard en Koen Kwadijk treden toe als mede-eigenaar

Koen Kwadijk en Sabine van den Boogaard per 2 juli 2025 mede-eigenaar van Syncasso. Met deze stap versterken zij hun betrokkenheid en geven ze de organisatie een extra impuls richting groei en innovatie.

Lees meer over: Sabine van den Boogaard en Koen Kwadijk treden toe als mede-eigenaar
02 juli 2025

Sabine van den Boogaard, mede-eigenaar bij Syncasso

Maak kennis met Sabine van den Boogaard. Directeur Klant, Markt en Communicatie en vanaf 2 juli mede-eigenaar bij Syncasso.

Lees meer over: Sabine van den Boogaard, mede-eigenaar bij Syncasso
02 juli 2025

Koen Kwadijk, mede-eigenaar bij Syncasso

Maak kennis met Koen Kwadijk. Verantwoordelijk voor operationele aansturing en vanaf 2 juli mede-eigenaar bij Syncasso

Lees meer over: Koen Kwadijk, mede-eigenaar bij Syncasso
01 juli 2025

Schulden en gezondheid

Financiële stress leidt tot zorgmijding, verergering van klachten en hogere zorgkosten. Ontdek de invloed van schulden op gezondheid.

Lees meer over: Schulden en gezondheid
30 juni 2025

Geen Saldo – Jongeren, schulden en de verleiding van het snelle geld

Steeds meer jongeren krijgen te maken met geldproblemen. Schulden, groepsdruk en de verleiding om snel extra geld te verdienen zorgen ervoor dat ze kwetsbaar zijn voor lastige situaties en verkeerde keuzes.

Lees meer over: Geen Saldo – Jongeren, schulden en de verleiding van het snelle geld
27 juni 2025

Collectief AfbetalingsPlan (CAP) brengt rust en overzicht bij schulden

In Nederland hebben huishoudens met schulden vaak meerdere betalingsachterstanden bij verschillende schuldeisers. Dit leidt tot een onoverzichtelijk geheel aan regelingen en een slechte verdeling van de afloscapaciteit.

Lees meer over: Collectief AfbetalingsPlan (CAP) brengt rust en overzicht bij schulden
Feedback