Nieuws

VVD: bescherm deurwaarders

24 november 2016

VVD: bescherm deurwaarders

Den Haag –  De VVD wil dat deurwaarders beter beschermd worden. Deze publieke ambtsdragers krijgen vaak te maken met bedreigingen en geweld. En als ze daar aangifte van doen, blijkt een veroordeling erg lastig.

Dat constateert VVD-Kamerlid Van Wijngaarden die daarom vanmiddag met een pakket maatregelen komt in een debat over de beroepsgroep. „We moeten de pakkans groter maken. Het gaat hier om mensen die namens ons allemaal hun werk doen.”

Zo wil de liberaal dat deurwaarders voortaan een camera op hun lichaam mogen dragen. Bij dreiging kunnen ze die dan aanzetten. Dat zorgt er volgens de VVD’er voor dat vervolging van meer kans van slagen heeft, er is immers bewijs.

In de rechtbank loopt een zaak vaak stuk omdat het ene woord tegen het andere is. Van Wijngaarden wil daarom dat de verklaring van een deurwaarder zwaarder gaat wegen, zoals bij agenten nu al het geval is. Op die manier kan een rechter toch een knoop doorhakken ook al hoort hij twee tegenstrijdige verhalen van de verdachte en het slachtoffer. Van Wijngaarden ziet dat het OM niet eens begint aan sommige zaken omdat dit nu niet geregeld is en een zaak daarom bij voorbaat kansloos wordt geacht. Lees meer…

Gerelateerde nieuwsberichten

18 augustus 2026

“Mensen durven pas te praten als ze weten dat niemand ze veroordeelt”

Syncasso werkt samen met Geldfit, een organisatie die mensen met geldzorgen helpt de juiste weg te vinden. José Schuurkamp is accountmanager bij Geldfit en legt uit hoe dat werkt, wat ze zien bij mensen die bellen en waarom anonimiteit zo belangrijk is.

Lees meer over: “Mensen durven pas te praten als ze weten dat niemand ze veroordeelt”
28 juli 2026

Ruimte voor een normaal leven, ook in een betalingsregeling

Een langlopende betalingsregeling, vraagt om meer dan een eenvoudige rekensom. Als relatiemanager en gerechtsdeurwaarder bij Syncasso zie ik dagelijks dat langlopende regelingen alleen standhouden als iemand naast de betalingsregeling een normaal leven kan blijven leiden.

Lees meer over: Ruimte voor een normaal leven, ook in een betalingsregeling
21 juli 2026

Maak kennis met Mark Getkate: Legal & Compliance Officer en Functionaris voor de Gegevensbescherming bij Syncasso

Deze maand maken we kennis met Mark Getkate. Mark is Legal & Compliance Officer en Functionaris voor de Gegevensbescherming bij Syncasso.

Lees meer over: Maak kennis met Mark Getkate: Legal & Compliance Officer en Functionaris voor de Gegevensbescherming bij Syncasso
16 juli 2026

De Syncasso Podcast – Aflevering 6 met Don Ceder

In deze aflevering gaat onze CEO Michaël Brouwer in gesprek met Don Ceder, Tweede Kamerlid voor de ChristenUnie. Ze spreken over de hervorming van het incasso- en schuldenstelsel, de maatschappelijke rol van deurwaarders, collectieve afbetalingsregelingen en de vraag hoe het verdienmodel van gerechtsdeurwaarders kan worden aangepast zodat het beter aansluit bij hun maatschappelijke rol.

Lees meer over: De Syncasso Podcast – Aflevering 6 met Don Ceder
09 juli 2026

De koffiepauze – Maak kennis met Marije

Marije van den Bosch werkt bijna twee jaar bij Syncasso als communicatiespecialist. In dit interview vertelt Marije hoe zij bij Syncasso terechtkwam, welke projecten haar het meest trots maken en waarom goede communicatie zoveel impact kan hebben. Lees mee tijdens je koffiepauze!

Lees meer over: De koffiepauze – Maak kennis met Marije
07 juli 2026

Syncasso jaarverslagen 2025 – Perspectief en duurzame resultaten

2025 was een jaar van mooie resultaten, sterke samenwerkingen en belangrijke stappen vooruit. We sloten het jaar af met een positief bedrijfsresultaat, behaalden onze doelstellingen, behandelden meer dossiers en realiseerden omzetgroei. Tegelijkertijd investeerden we in ons IT-landschap, AI en de ontwikkeling van ons team.

Lees meer over: Syncasso jaarverslagen 2025 – Perspectief en duurzame resultaten
02 juli 2026

Terugblik: Jaarcongres Schuldenketen 2026 – Van intentie naar impact

Op donderdag 18 juni kwamen ruim 135 professionals uit de brede schuldenketen samen in het Munthuys in Utrecht voor het Jaarcongres Schuldenketen 2026. Schuldhulpverleners, bewindvoerders, incassoprofessionals, beleidsmakers, onderzoekers en schuldeisers troffen elkaar voor een dag die volledig in het teken stond van de vraag: hoe maken we de stap van goede intenties naar concrete impact voor mensen met schulden?

Lees meer over: Terugblik: Jaarcongres Schuldenketen 2026 – Van intentie naar impact
02 juli 2026

Duurzaam incasseren: sturen op resultaat én maatschappelijke impact

Steeds meer organisaties kijken kritisch naar de maatschappelijke impact van hun dienstverlening. Dat geldt ook voor incasso. Waar succes vroeger vooral werd afgemeten aan opbrengst, groeit tegenwoordig de behoefte om breder te kijken.

Lees meer over: Duurzaam incasseren: sturen op resultaat én maatschappelijke impact
30 juni 2026

De Syncasso Podcast – Aflevering 5 met Sadik Harchaoui (SFGN)

In alweer de 5e aflevering van de Syncasso podcast gaat onze CEO Michaël Brouwer in gesprek met Sadik Harchaoui, chef de mission van de Stichting Financieel Gezond Nederland, over schulden, armoede en financiële gezondheid.

Lees meer over: De Syncasso Podcast – Aflevering 5 met Sadik Harchaoui (SFGN)
Feedback