Nieuws

Nieuwe initiatiefwet moet malafide incassobureaus aanpakken en mensen met schulden beschermen

14 juli 2016

Nieuwe initiatiefwet moet malafide incassobureaus aanpakken en mensen met schulden beschermen

De ChristenUnie en PvdA dienen vandaag een initiatiefwet in om malafide incassobureaus aan te pakken, bericht onder andere NOS. Beide partijen pleiten voor het beboeten van incassobureaus die burgers onder druk zetten, intimideren en te hoge kosten in rekening brengen. Dit met het doel de burger te beschermen en te voorkomen dat mensen met schulden nog verder in de problemen komen. Ook worden er eisen gesteld aan de bedrijfsvoering en zijn er gedragsregels, die intimidatie moeten tegengaan. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daar toezicht op gaan houden.

Het aanpakken van malafide incassobureaus speelt al langere tijd. In 2013 pleitte de PvdA al voor een wettelijk keurmerk voor incassobureaus dat naleving van de regels moet waarborgen. Paul Otter, directeur Syncasso, liet zich in juni 2013 hierover uit op BNR Nieuwsradio en gaf aan dat het van belang is ervoor te zorgen dat mensen met schulden niet nog verder in de problemen raken. Volgens hem kan er bij het opstellen van regels voor incassobureaus kan voorbeeld worden genomen aan hoe dit bij gerechtsdeurwaarders is geregeld. Zo moet de gerechtsdeurwaarder om zijn vak te mogen blijven uitoefenen, zich houden aan verschillende wet- en regelgeving, voldoen aan de Normen voor Kwaliteit en zich blijven bijscholen. De gerechtsdeurwaarder committeert zich hieraan en dat zou ook het geval moeten zijn bij incassobureaus. Omwille van de kwaliteit van de dienstverlening, het vertrouwen vanuit de opdrachtgever en maatschappij en ter bescherming van mensen met schulden.

Gerelateerde nieuwsberichten

17 juli 2025

Interview met Hugo Hassing – Business analist bij Syncasso

Elke maand nemen we u mee achter de schermen bij Syncasso en laten we zien wie onze collega’s zijn. Wat drijft hen in hun werk? Waar halen ze energie uit? En wat doen ze graag in hun vrije tijd? Deze maand maken we kennis met Hugo Hassing, business analist bij Syncasso.

Lees meer over: Interview met Hugo Hassing – Business analist bij Syncasso
15 juli 2025

De Syncasso Dialoog – Aflevering 3 met met Arjan Vliegenthart

In deze 3e aflevering van de Syncasso podcast gaat onze CEO Michaël Brouwer in gesprek met Arjan Vliegenthart, directeur van het Nibud, over financiële kwetsbaarheid in Nederland.

Lees meer over: De Syncasso Dialoog – Aflevering 3 met met Arjan Vliegenthart
02 juli 2025

Sabine van den Boogaard en Koen Kwadijk treden toe als mede-eigenaar

Koen Kwadijk en Sabine van den Boogaard per 2 juli 2025 mede-eigenaar van Syncasso. Met deze stap versterken zij hun betrokkenheid en geven ze de organisatie een extra impuls richting groei en innovatie.

Lees meer over: Sabine van den Boogaard en Koen Kwadijk treden toe als mede-eigenaar
02 juli 2025

Sabine van den Boogaard, mede-eigenaar bij Syncasso

Maak kennis met Sabine van den Boogaard. Directeur Klant, Markt en Communicatie en vanaf 2 juli mede-eigenaar bij Syncasso.

Lees meer over: Sabine van den Boogaard, mede-eigenaar bij Syncasso
02 juli 2025

Koen Kwadijk, mede-eigenaar bij Syncasso

Maak kennis met Koen Kwadijk. Verantwoordelijk voor operationele aansturing en vanaf 2 juli mede-eigenaar bij Syncasso

Lees meer over: Koen Kwadijk, mede-eigenaar bij Syncasso
01 juli 2025

Schulden en gezondheid

Financiële stress leidt tot zorgmijding, verergering van klachten en hogere zorgkosten. Ontdek de invloed van schulden op gezondheid.

Lees meer over: Schulden en gezondheid
30 juni 2025

Geen Saldo – Jongeren, schulden en de verleiding van het snelle geld

Steeds meer jongeren krijgen te maken met geldproblemen. Schulden, groepsdruk en de verleiding om snel extra geld te verdienen zorgen ervoor dat ze kwetsbaar zijn voor lastige situaties en verkeerde keuzes.

Lees meer over: Geen Saldo – Jongeren, schulden en de verleiding van het snelle geld
27 juni 2025

Collectief AfbetalingsPlan (CAP) brengt rust en overzicht bij schulden

In Nederland hebben huishoudens met schulden vaak meerdere betalingsachterstanden bij verschillende schuldeisers. Dit leidt tot een onoverzichtelijk geheel aan regelingen en een slechte verdeling van de afloscapaciteit.

Lees meer over: Collectief AfbetalingsPlan (CAP) brengt rust en overzicht bij schulden
24 juni 2025

Terugblik Jaarcongres Schuldenketen 2025: Betrokken, bevlogen en volop in beweging

Op 13 juni vond het Jaarcongres Schuldenketen plaats in Villa Jongerius in Utrecht, onder een stralende zon, en met een volle zaal betrokken professionals. Het thema van dit jaar, IBO in Actie: van inzicht naar impact!, kwam tot leven in een programma vol scherpe analyses, praktische voorbeelden en concrete plannen voor de toekomst.

Lees meer over: Terugblik Jaarcongres Schuldenketen 2025: Betrokken, bevlogen en volop in beweging
Feedback